sobota, 22 września 2012

Po I kolejce Ligi Mistrzów 2012/2013

Liga Mistrzów czyli Chelsea w I kolejce z Juventusem !

O 20:45 we wtorek i środę czasu polskiego rozpoczęłły się pierwsze mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów. 32 zespoły podzielone na osiem grup, po cztery drużyny w każdej będą walczyły o pozostanie w fazie pucharowej. Dwie najlepsze z każdej grupy wychodzą dalej. Chelsea została rozlosowana do grupy E z takimi zespołami jak: Szachtar Donieck, FC Nordsjaelland oraz Juventus Turyn. Z tym ostatnim "The Blues" zmierzyli się u siebie w I kolejce Ligi Mistrzów. Obie drużyny grały ofensywnie, ale w 31 minucie gola na 1:0 zdobył Oscar, młody Brazylijczyk debiutujący w ogóle w Champions League. Uderzył mocno zza pola karnego a piłka lekko podbita przez obrońcę gości, zmyliła bramkarza Juventusu Buffona. Dwie minuty później znowu piłka trafiła do Oscara a ten obrócił się, mijając Andreę Pirlo i przymierzył z ponad 20 metrów w taki sposób, że ten gol bezapelacyjnie został mianowany bramką kolejki. Wydawało się, że Juventus będzie rozbity i Chelsea przejmie kontrolę całkowicie już w meczu. Jednak oddając trochę inicjatywy rywalom, gospodarze narazili się na groźną akcję, po której Arturo Vidal płaskim strzałem zdobywa kontaktowego gola na 2-1 można powiedzieć, "do szatni", bo parę minut przed końcem I połowy. W drugiej części spotkania jedni i drudzy mieli sporo akcji, ale tylko Juventusowi raz udało się strzelić bramkę. Ten cios wydzierający Chelsea zwycięstwo zadał w 80 minucie rezerwowy Fabio Quagliarella, ośmieszając obronę, bo zostawiła go niepilnowanego oraz ośmieszając Petra Cecha, gdyż zmieścił mu piłkę między nogami. Po tej bramce nadal żadna z drużyn nie odpuszczała więc obiektywnie patrząc to remis był najsprawiedliwszym wynikiem.

Chelsea London 2-2 Juventus Turin
Sędzia: Pedro Proenca
31 min. Oscar (Chelsea) - Gol
33 min. Oscar (Chelsea) - Gol
38 min. Vidal (Juventus) - Gol
60 min. Ramires (Chelsea) - Żółta kartka
69 min. Vidal (Juventus) - Żółta kartka
Zawodnik meczu : Oscar (Chelsea)