sobota, 1 grudnia 2012

Najgorsza seria od 18 lat!

11 dni=4 mecze=2 punkty=2 trenerów=dramat

Blamaż z Juve...
Na takie określenie tylko zasługuje ten mecz w wykonaniu Chelsea. Wyszliśmy piątką obrońców, co sugerowało, że będziemy kurczowo bronić bramki i czekać na kontry. Wtedy pomyślałem, że no cóż, zespół nie gra super teraz w ataku więc "Jak trwoga to do autobusu". Niestety, obrona była dziurawa niczym ser szwajcarski, piłkarze wydawali się być zagubieni a przeciwnicy nie zamierzali patrzeć tylko na to jak nieporadnie grają "The Blues". Przewaga przez cały mecz co dało 3 bramki i drużyna gospodarzy są bardzo blisko awansu na koszt naszej drużyny.

Juventus Turyn 3-0 CHELSEA FC
38 min. Fabio Quagliarella (Juventus) - Gol
41 min. Leonardo Bonucci (Juventus) - Żółta kartka
61 min. Arturo Vidal - Gol
76 min. Nascimento Ramires (Chelsea) - Żółta kartka
85 min. Claudio Marchisio (Juventus) - Żółta kartka
90 + 1 min. Sebastian Giovinco (Juventus) - Gol i Żółta kartka

Stadion: Delle Alpi
Widzowie: 39670
Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja)
Zawodnik meczu: Arturo Vidal (Juventus)

Chelsea w Lidze Mistrzów (po 5 kolejkach)
1.Szachtar Donieck 11 pkt.
2.Juventus Turyn 10 pkt.
3.CHELSEA FC 8 pkt.
4. FC Nordsjelland 1 pkt.

...zwolnienie Roberto Di Matteo...

Zdobywasz Ligę Mistrzów i Puchar Anglii jako tymczasowy trener, zdobywasz sympatię i zaufanie całego klubu i nagle przy większej zadyszce, pół roku potem zostajesz zwolniony. Taki los spotkał do niedawna naszego szkoleniowca. Robbie na pewno został legendą klubu jako piłkarz i jako trener więc jest chyba taką jedyną postacią w naszej historii. Pragnę mu podziękować za wszystkie mecze na ławce trenerskiej a było ich 42. 25 zwycięstw, 8 remisów i 9 porażek. Bilans bardzo solidny, ale nie wystarczyło to dla Romana Abramowicza. Zastanawiano się, kto przejmie stołek po RDM. W mediach spekulowało się poważnie, ale również, nie obyło się bez...

... dowcipów w stylu angielskiego humoru.
...Benitez tymczasowo...

Rafa Benitez, niegdyś trener Valencii, później Liverpoolu i Interu Mediolan, był też wymieniany w mediach, ale kibice nie chcieli o tym nawet słyszeć. Tymczasem koszmar wielu stał się faktem i człowiek, który obrażał publicznie fanów naszej drużyny, teraz stał się jej trenerem. Mówi, że teraz liczy się dla niego Chelsea, ale czy on będzie liczył się dla klubu? Najlepszą odpowiedzią będą wyniki. A te nie są jak na razie satysfakcjonujące.
... nudny remis z "The Citizens"...

Ten mecz można opisać tylko tak: "Najnudniejszy mecz w tym sezonie w Premier League!". I rzeczywiście taki był. Padło najmniej strzałów, najwięcej działo się w środkowej części boiska, brak składnych akcji, brak jakichkolwiek super zagrań. To zdecydowanie było mniej niż spodziewano się od szlagieru kolejki mistrza Anglii z mistrzem Europy. Mecz był wyrównany, bo nikt nie kwapił się, by przeważać na boisku. Dlatego wynik 0-0 nie dziwi.

CHELSEA FC 0-0 Manchester City
65 min. Pablo Zabaleta (City) - Żółta kartka
77 min. Alexandar Kolarov (City) - Żółta kartka
90 + 3 min. Mario Balotelli (City) - Żółta kartka

Stadion: Stamford Bridge
Widzowie: 41792
Sędzia: Christopher Foy
Zawodnik meczu: Yaya Toure (City)

...nie wiele lepszy remis z Fulham...

Kolejny remis i kolejne 0-0. Tu trochę się działo, ale dalej Chelsea nie potrafiła zbytnio zagrozić bramce Fulham. To goście mieli groźniejsze sytuacje a to za sprawą Dymitara Berbatova. Ciągnął całą grę w ofensywie i był postrachem dla defensywy obrońców Ligi Mistrzów. I gospodarze mieli kilka okazji, lecz jak było (i jest) z ich skutecznością, każdy widzi.
CHELSEA FC 0-0 Fulham
68 min. Branislav Ivanovic (Chelsea) - Żółta kartka
70 min. Oriol Romeu (Chelsea) - Żółta kartka
73 min. David Luiz (Chelsea) - Żółta kartka

Widzowie: 41707
Sędzia: Anthony Taylor
Zawodnik meczu: Dimitar Berbatov (Fulham)

...i znów porażka.

16 kolejka to kolejne spotkanie derbowe w Londynie. Na Upton Park wystrzelono masę baniek mydlanych, bo ich drużyna czyli West Ham podejmie targaną kryzysem Chelsea. Wszyscy kibice "Młotów" zwietrzyli szanse nawet na zwycięstwo z faworytem do wygrania ligi angielskiej. Jedni i drudzy chcieli tego samego, by trzeci mecz Beniteza jako trenera tymczasowego gości, nie był trzecim z rzędu wynikiem 0-0.

Choć początek meczu nie należał do "The Blues" to szybko zaczęli zdobywać inicjatywę aż w 13 minucie, gola dla Chelsea od ponad 3 meczy strzelił Juan Mata po asyście Torresa. Cała połowa była pod dyktando graczy przyjezdnych. Jednak było tyle sytuacji, by podwyższyć rezultat i wbić gwóźdź do trumny West Hamu, że ta minuta strzelenia gola mogłabyć nazywana pechową. Jak bardzo pechową, pokazała druga część spotkania.

Wejścia Diame w przerwie całkowicie odmieniło obraz gry. To "Niebiescy" byli w odwrocie a goście coraz śmielej atakowali. W efekcie czego Carlton Cole, wychowanek i były gracz Chelsea, wyrównuje, kilkanaście minut przed końcem szalę zwycięstwa przerzuca na stronę West Hamu, cichy bohater meczu Mohamed Diame a gwóźdź, który miał być wbity w West Ham, wbił w Chelsea zmiennik strzelca pierwszej bramki dla "Młotów", Modibo Maiga po błędzie Ashleya Cole'a. Sen o wyjściu z dołka, przemienił się w koszmar pogłębiający druzynę w niemocy zdobycia 3pkt.

West Ham United 3-1 CHELSEA FC
13 min. Juan Mata (Chelsea) - Gol
44 min. Petr Cech (Chelsea) - Żółta kartka
 63 min. Carlton Cole (West Ham) - Gol
64 min. John Obi Mikel (Chelsea) - Żółta kartka
65 min. Mark Noble (West Ham) - Żółta kartka
86 min. Mohamed Diame (West Ham) - Gol
90 + 1 min. Modibo Maiga (West Ham) - Gol

Stadion: Boleyn Ground
Widzowie: 35005
Sędzia: Martin Atkinson
Zawodnik meczu: Mohamed Diame (West Ham)

Chelsea w Premier League (po 16 kolejkach)
1. Manchester United 36 pkt.
2. Manchester City 33 pkt.
3. CHELSEA FC 26 pkt.
4. Tottenham Hottspur 26 pkt.
5. West Bromwich Albion 26 pkt.
6. Everton 23 pkt.

Następnym meczem Chelsea będzie spotkanie rozgrywane u siebie w Lidze Mistrzów przeciwko FC Nordsjelland 5 grudnia.