poniedziałek, 24 grudnia 2012

Piękny prezent na święta dla fanów Chelsea

Deklasacja rywala!

Kilka dni po zakwalifikowaniu się do półfinału pucharu Capital One Cup, rozbijając Leeds United aż 1-5 gościliśmy Aston Ville na Stamford Bridge. Przed tym meczem, forma zespołu miała status "nieobliczalnej". Każdy wynik wydawał się równie prawdopodobny, jednak mało kto spodziewał się, że Chelsea zmiażdży hmm... tak, po prostu zmiażdży przeciwnika.

W pierwszej połowie była spokojna przewaga Chelsea. Petr Cech miał mało do roboty a Frank Lampard w swoim 500 meczu w Premier League miał już na początku uhonorować ten występ bramką z rzutu wolnego. Piłka po jego strzale trafiła w mur, ale po nieudanym wyprowadzeniu ataku Aston Villi, Azpilicueta dośrodkował idealnie na głowę Fernando Torresa a ten z ok. 15 metrów pokonał Brada Guzana.

Do drugiego rzutu wolnego podszedł już David Luiz. On również potrafi kropnąć z tego fragmentu gry co pokazywał już kilkakrotnie. Tym razem uderzył idealnie. W 29 minucie po takim strzale mieliśmy już 2-0. Po pięciu minutach, kolejna akcja pod bramką Aston Villi, ich bramkarz robi co może by nie dopuścić do całkowitego odskoczenia im Chelsea, ale po jego sparowanym strzale Cahilla, z dobitki dobija drugi środkowy obrońca Branislav Ivanović. Do przerwy było 3-0 i nic nie zapowiadało, że w drugiej połowie "The Villians" bedą potrafili nawiązać jeszcze walkę chociażby o punkt.

Druga połowa to już była dominacja Chelsea. Oprócz jednej sytuacji, kiedy Cech odbił piłkę na poprzeczkę to "The Blues" byli częstym gościem na połowie przeciwnika. Frank Lampard we wspomnianym swoim 500 meczu, zdobył 190 bramkę. "Super Frankie" oczywiście zdobył ją w swoim stylu pięknym strzałem z dystansu. Niedługo potem zszedł zmieniony za Ramiresa, ale towarzyszyły mu owacje całego stadionu na stojąco. Zmiennik FL8 kilkanaście minut później podwyższa na 5-0. Potem było już tylko gorzej dla Aston Villi. W przeciągu kilkunastu ostatnich minut, Oscar, Hazard i ponownie Ramires dorzucili po bramce. Rzutu karnego nie wykorzystał wcześniej jeszcze debiutant w Barclays Premier League a mianowicie Lucas Piazon. Naprawił to jednak asystą przy bramce swego rodaka Ramiresa.

CHELSEA FC 8-0 Aston Villa
3 min. Fernando Torres (Chelsea) - Gol
29 min. David Luiz (Chelsea) - Gol
34 min. Branislav Ivanovic (Chelsea) - Gol
58 min. Frank Lampard (Chelsea) - Gol
75 min. Nascimento Ramires (Chelsea) - Gol
79 min. Emboaba Oscar (Chelsea) - Gol
83 min. Eden Hazard (Chelsea) - Gol
90 + 1 min. Nascimento Ramires (Chelsea) - Gol

Stadion: Stamford Bridge
Widzowie: 41363
Sędzia: Phil Dowd
Zawodnik meczu: David Luiz (Chelsea)

Sytuacja Chelsea w Premier League (po 18 kolejkach)